Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Zdrowie · 23 lutego 2022

Leczenie uzależnienia od leków w ośrodku Klinika Uzależnień

Leczenie lekomanii w ośrodku Klinika Uzależnień jest poprowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, jacy mają w tym spore doświadczenie. Coraz więcej rodaków sięga po leki w celach rekreacyjnych. Jeśli korzystanie z leków będzie kłopotem, jedynie leczenie pomoże odzyskać panowanie nad życiem. Skuteczne Ośrodek leczenia uzależnień w Beskidach Śląskich opiera się zawsze na wyborze właściwego harmonogramu leczenia, co pomoże osobom, które faktycznie chciałyby wyjść z nałogu.

Harmonogram leczenia dopasowany jest do danego rodzaju leku, a także do spersonalizowanych potrzeb użytkownika. W trakcie pierwszej konsultacji eksperci identyfikują aktualny stan pacjenta i chcą ukazać potencjalne powody uzależnienia. Na takiej bazie wyznacza się później indywidualne techniki zastosowane w trakcie terapii w placówce.

Osoby, które uzależnione są od leków domagają się wsparcia psychologicznego i medycznego, wobec czego w pierwszej kolejności przeprowadzona jest też detoksykacja. Pobyt w placówce ma na celu wsparcie w powstrzymaniu się od nadużycia leków przez odmianę niewłaściwych wzorców poznawczych i zachowań, które są zagrożeniem dla trzeźwości. Pacjenci poznają podstawowe strategie jakie pomagają radzić sobie z głodem lekowym, jak i dowiadują się, jak unikać wyzwalaczy jakie mogłoby doprowadzić do powrotu do nałogu.

Różnorodne opcje leczenia obejmą: terapię indywidualną, terapię grupową, leczenie skoncentrowane na traumie, rozmowy motywacyjne, terapię członków rodzin, terapię poznawczo – behawioralną, a także wsparcie psychologiczne. Prywatny ośrodek zapewnia kompleksowe leczenie. Osoby uzależnione mają zapewnioną rzetelną opiekę lekarzy, pielęgniarek i terapeutów. Zarówno leczenie farmakologiczne, jak i terapia poprowadzone są przez certyfikowanych specjalistów, mających długoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Spokojna lokalizacja ośrodka to gwarancja anonimowości. To pozwala koncentrować się bardziej na walce z nałogiem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY