Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Zdrowie · 29 grudnia 2022

Borelioza – z jakiego powodu jej leczenie rodzi tyle trudności

W ostatnich latach kleszcze są naprawdę dużym problemem. Obecnie można się natknąć na nie w każdym miejscu, a każde ugryzienie może się zakończyć poważnymi konsekwencjami. Szczególnie często występuje borelioza, która jest chorobą trudną do leczenia i podstępną. Nie zawsze też po ugryzieniu pojawia się charakterystyczny dla niej rumień na skórze, a nietypowe objawy czasami zauważa się po kilku latach. Niejednokrotnie lekarze mają problemy z prawidłowym wykryciem boreliozy i leczą na coś zupełnie innego.

Tak więc jeżeli ktoś zauważy na skórze zaczerwienienie po ugryzieniu kleszcza, to od razu powinien rozpocząć leczenie. Najlepsza do tego będzie poradnia hepatologiczna Wrocław, bowiem ważne jest aby od początku wszystkim się zajęci wyspecjalizowani lekarze. W tego typu klinikach leczy się najrówniejsze choroby zakaźne Wrocław, a sama borelioza do takich właśnie jest zaliczana.

W pierwszej kolejności trzeba zacząć od zrobienia kilku testów, jakie potwierdzą lub wykluczą chorobę. Niestety zdarzają się dość często wyniki fałszywe, z tego też powodu doświadczenie lekarza, który je będzie analizował, ma tu duże znaczenie. Borelioza leczenie Wrocław odbywa się głównie za pomocą antybiotyków. Sukces takiego leczenia w zależy w dużym stopniu od tego, jak szybko od ukąszenia zostanie ono rozpoczęte. Jeżeli choroba zdążyła przejść w stan utajony i pojawiły się jakieś dodatkowe powikłania, to trzeba się liczyć z tym, że wszystko może potrwać dużo dłużej i do będą do zażywania dużo większe dawki antybiotyków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY